KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12819026
*
nr 1281 9026
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Oljemålning, Klara sjö, Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 30x40 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 oktober 2019
kl 18:04:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 20:51:32
1
200 kr
9/10 20:52:36
1
Vinnande bud
9/10 20:53:35
1
justering av budtak
14/10 17:56:17
2
150 kr
14/10 17:56:17
1
200 kr (Budbetjänt)
14/10 17:57:05
2
250 kr
14/10 17:57:05
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frans lindström klara sjö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:23
*
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Frans Lindström
nr 1281 9026
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Oljemålning, Klara sjö, Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 30x40 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 20:51:32 | 1 | 200 kr |
9/10 20:52:36 | 1 | Vinnande bud |
9/10 20:53:35 | 1 | justering av budtak |
14/10 17:56:17 | 2 | 150 kr |
14/10 17:56:17 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
14/10 17:57:05 | 2 | 250 kr |
14/10 17:57:05 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Frans Lindström
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Frans Lindström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: frans lindström klara sjö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:23